Aktivity ŠKD

Kúzelník Talostan

23.1.2019 sme v ŠKD privítali kúzelníka Talostana. Ukázal deťom rôzne kúzla, ktoré ich veľmi zaujali. So zatajeným dychom sledovali  ako strihá špagát a zrazu je neprestrihnutý, ako do zavretého kruhu navlečie druhý, za chrbtom poskladá kocku a mnohé iné. Kúzelník Talostan si pri každom kúzle zavolal pomocníkov a za pomoc dostali deti do oddelenia zvieratko z balónov. Kúzelník sa deťom veľmi páčil a preto dúfame, že sa s ním opäť stretneme.

Noc v ŠKD

Deň 16. Novembra tohto roku nebol pre žiakov 1. až 4. ročníka len obyčajným piatkom. Bol to deň niečím výnimočným najmä pre školský klub detí, ktorý pripravil a zorganizoval dlho očakávanú „NOC v ŠKD“ 2018 v spolupráci so žiačkami 9. ročníka. Deti čakal pestrý program, ktorý začal príchodom v podvečer, pokračoval  divadlom Chlapček a synček, cestou odvahy v tme na školský dvor a skladaním hesla. Program pokračoval súťažnými a zábavnými disciplínami, ktoré nás naladili na spoločnú tancovačku. Večerná hygiena a prichystané „postieľky“ privodili sladké sny pri čítaní rozprávky v podaní pána riaditeľa. V sobotné ráno si po raňajkách svoje ratolesti prevzali rodičia, plné zážitkov, skúseností a novo získanej odvahy.

Ako organizátori tohto podujatia veríme, že „Noc v ŠKD“ sa na našej škole  stane každoročnou tradíciou  a táto noc odvahy  prispeje k zážitkom stále nových dobrodružstiev a skúseností.

Opäť sme korčuľovali . . .

Počasie nám spočiatku neprialo, ale dočkali sme sa až 20.12.2018. „Hurá!“ zakričali deti, keď sme im oznámili, že už zajtra ideme korčuľovať. Niektoré deti mali strach, ale pod dozorom skúsených inštruktorov zvládli základnú techniku korčuľovania aj úplný začiatočníci a tí, čo už mali základy za sebou svoju techniku zdokonaľovali.

Po 5 – dňovom kurze sa deti tešili ako pri najbližšej príležitosti ukážu rodičom čo sa naučili a ako ich korčule poslúchajú.