Hurá na prázdniny

Hurá na prázdniny

28. júna 2017 – slniečko svietilo, teploty nám nenápadne naznačovali, že nastal čas rozlúčiť sa na dva mesiace so školou, nastal čas kúpať sa a užívať si letné prázdniny.

Súťaže, hry, tanec – to všetko čakalo na žiakov našej školy. Vo vzduchu bolo cítiť dobrú náladu a pomaranče, z tried sa ozýval smiech. Táto akcia v sebe vždy nesie niečo výnimočné. Má farbu. Teraz ňou bola oranžová.

Súťaže boli v plnom prúde, každý sa snažil pre svoju triedu uchmatnúť prvú cenu v obaľovaní toaletným papierom, prenášaním vody na lyžičke, v skákaní na švihadle, prenášaním lopty na paliciach, v prekážkovej dráhe, … Všetci vyhrať nemohli. Zabaviť sa však musel každý. Z ihriska sa ozývala hudba. Aj stoličkoví tanečníci to poriadne rozbalili.

Organizátori a porotcovia nemohli zabudnúť na vyhodnotenie „oranžovej súťaže“ (najoranžovejšia trieda), ktorú vyhrala na prvom stupni trieda 3.B s triednou učiteľkou M. Nemcovou. Na druhom stupni sa z torty tešili žiaci 5.A triedy pod vedením pani učiteľky J. Bobokovej.

Hurá na prázdniny

Koniec roka 2015/2016 oslávila Základná škola Kataríny Brúderovej v odtieňoch žltej. Žltá akcia „Hurá na prázdniny“ sa naozaj vydarila. Žiaci súťažili v mnohých disciplínach, ktoré by sme asi necharakterizovali ako štandardné. Medzi ne patrili napríklad beh s plným fúrikom (fúriky sme plnili našimi žiakmi), obaľovanie žiaka toaletným papierom, crazy (bláznivý) účes, stoličkový tanec.

Celý tento krásny slnečný deň sa na školskom dvore základnej školy konala súťaž. Pravidlo bolo jednoduché: mať na sebe žlté časti oblečenia. Čím ich bolo viac, tým lepšie. A tak sme sa potili v dlhých žltých svetroch so žltými dáždnikmi nad hlavou, kým nás členovia poroty nespočítali a nezapísali informácie do tabuliek. Znie to hrozivo? Bola to fakt sranda.

Nakoniec oslavovali dve triedy. Za druhý stupeň vyhrali žiaci 5.A. Víťaz prvého stupňa a rovnako aj absolútny víťaz žltej súťaže dňa Hurá na prázdniny sa stala 4.B. Výhra bola naozaj sladká – krásna žltá torta.